سبد خرید خالی است

مقالات مفید کانی کالا

برچسب انرژی

بهینه سازی مصرف انرژی در هر کشوری یکی از اهداف اساسی برنامه های توسعه آن کشور می باشد. از آنجا که همه ی مردم به دنبال تهیه ی بهترین وسیله جهت استفاده در زندگی روزمره شان هستند و تهیه ی بهترین وسیله خصوصا درمورد لوازم خانگی برقی که در عصر تکنولوژی دارای تنوع بسیاری است و هر روز با تعداد قابل ملاحظه ای از آن سر و کار دارند از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

لذا در انتخاب و خرید وسایل برقی, اطمینان از بازدهی و مصرف انرژی دستگاههای مورد نظر برای مصرف کنندگان دارای اهمیت و ضرورت بسیاری است که ایجاد این اطمینان از طریق تست لوازم انرژی بر و تعیین رتبه کارایی آنها در آزمایشگاه ملی صرفه جویی انرژی و نیز الصاق برچسب انرژی اعمال می شود.   17  energy label

ضرورت صرفه جویی دز مصرف انرژی امری ست که بارها آنرا شنیده ایم. افزایش مصرف انرژی و رشد فزاینده ی این امر در کنار منابع محدود انرژی که امروزه از آن استفاده می کنیم, توجه به این امر را تاکید می نماید. از سوی دیگر استفاده از منابع انرژ ی فسیلی باعث ایجاد پیامدهای زیست محیطی گوناگون در دراز مدت خواهد شد. به این مطلب محدودیتهای اقتصادی برای بهره برداری از منابع انرژی را بابد افزود. کمبود منابع انرژی امری است که امروزه به وضوح به چشم می خورد و ادامه ی روند فعلی مصرف انرژی این موضوع را به بهران تبدیل خواهد کرد.

لوازم خانگی برقی از عمده ترین مولفه های مصرف انرژی در هر خانوار می باشند که طبعا عامل اصلی در هزینه های انرژی الکتریکی خواهند بود. بکار گیری و استفاده از این لوازم, بخش عمده ای از مصرف انرژی الکتریکی هر خانوار را تشکیل می دهد. در مجموع لوازم خانگی مورد استفاده ی جامعه, سهم عمده ای از انرژی الکتریکی کشور را مصرف می کند. با انتخاب مناسب و استفاده درست از لوازم برقی خانگی (با توجه و رعایت کردن اصولی بسیار ساده) می توان به میزان قابل توجهی در مصرف انرژی این وسایل و در نتیجه هزینه های تحمیل شده به خود و اقتصاد جامعه صرفه جویی کرد.

برچسب انرژی امروز در اغلب کشورهای جهان وجود دارد و مصرف کنندگان را با میزان مصرف انرژی هر یک از وسایل خانگی انرژی بر آشنا می کند. همچنین اطلاعات مشتری در وسایل و اطلاعات اختصاصی مرتبط با وسیله انرژی بر را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد و مصرف کننده می توانند با توجه به این اطلاعات در هنگام خرید, دستگاهی را انتخاب کنند که در مقایسه با سایر مدلهای مشابه دارای مصرف انرژی کمتر و بازدهی بیشتری باشد.

برچسب انرژی از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است که در هر قسمت نمایانگر اطلاعاتی است. سه بخش اول برچسب که در تمامی وسایل انرژی بر خانگی مشترک است به ترتیب نمایانگر علامت تجاری, نام کارخانه سازنده, و مدل دستگاه می باشد. بخش چهارم برچسب انرژی بوسیله هفت حرف لاتین از A تا G در هفت طیف رنگی درجه بندی شده است که هر یک از حروف و یا رنگها معرف درجه ای از مصرف انرژی و کارایی دستگاه می باشد.

حرف A نشانگر کمترین مصرف انرژی و بیشترین بازدهی دستگاه و حرف G نشانگر بیشترین مصرف انرژی و کمترین بازدهی دستگاه است. بنابراین هرچه رتبه برچسب دستگاه بیشتر باشد, کارایی آن نسبت به میزان انرژی که مصرف می کند بیشتر است.

بخش پنجم نمایانگر مصرف انرژی دستگاه بر  اساس استاندارد ملی تدوین شده در بخش آزمون استاندارد می باشد و سایر بخش ها بیانگر اطلاعات اختصاصی در مورد هر یک از وسایل می باشد. بطور مثال این بخش ها در ماشین لباسشویی نشانگر میزان قدرت پاک کنندگی, قدرت خشک کن, ظرفیت و میزان مصرف آب و در یخچال نیز نشانگر حجم یخچال و فریزر دستگاه می باشد و آخرین بخش برچسب انرژی در تمامی وسایل آرم موسسه استاندارد را نشان می دهد.

فواید استفاده از برچسب انرژی

استفاده از برچسب انرژی مزایای گوناگونی برای مصرف کنندگان این گونه وسایل دارد که از آنجمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. انتخاب درست و آگاهانه در هنگام خرید وسایل برقی خانگی

2. آشنا ساختن مصرف کنندگان با میزان کارایی و بازدهی وسایل برقی خانگی

3. بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی

4. کاهش هزینه مصرف انرژی در خانوارها

5. کاهش آلودگی محیط زیست

6. ارائه اطلاعات اختصاصی ویژه هر وسیله برقی

فروشگاه اینترنتی کانی کالا                                                                                           www.kanikala.ir

تماس با ما

کانی کالا فروشگاه فیزیکی ندارد

آدرس دفتر : كرمانشاه. میدان نیایش. بلوار نصر. ابتدای گلایول غربی. 

فروشگاه اینترنتی کانی کالا

تلفن :                              09189265818

ایمیل :                          info@kanikala.ir  

نماد اعتماد

ستاد ساماندهی

logo-samandehi

دسته بندی فروشگاه